1 2 3 ... 6 >
Fırsat Ürünleri

Cep Telefonu Bataryası

Hayatın her anında iletişim kurmak ve işlerimizi kolaylıkla yapabilmek için kullandığımız telefonları uzun süre kullanabilmek amacıyla bataryalarına dikkat etmemiz gerekmektedir. Bataryaların elektrik depolama değerleri mAh olarak gösterilmektedir. Kullanılan telefonların batarya değerleri genellikle üzerinde yazmaktadır. Batarya kapasitesi yüksek olan telefonlar daha yavaş şarj olmaktadır. Telefonun kullanım amacına göre şarj süresi değişmektedir. Video izlemek, sosyal medyada gezinmek ve sürekli kamerayı kullanmak gibi etkenler telefon bataryası ne kadar yüksek mAh değerine sahip olursa olsun şarjın kısa sürede bitmesine sebep olmaktadır. Cep telefonlarının uzun ömürlü olabilmesi için dayanıklı ve kaliteli bataryaya sahip olması gerekmektedir. Bunun içinde batarya çeşitleri arasından doğru seçim yapılmalıdır.

Son dönemde Sİmex, Deji gibi farklı OEM batarya üreticilerinin geliştirdikleri performans bataryaları cep telefonlarının şarj sürelerini uzatmakta faydalı olmaktadır. Cep telefonları için performans bataryalarını da Mobicaps mağazalarında bulabilirsiniz.

Telefon Bataryasının Şişme Nedenleri

Teknolojinin gelişmesi ile sürekli yeni özellikler eklenerek üretilen telefonlarda maalesef bazı problemler ortaya çıkmaktadır. Bu problemlerin en başında batarya şişmesi gelmektedir. Batarya şişmesinin en büyük sebebi telefonu şarjda takılıyken kullanmaktır. Telefon şarjda iken telefonu kullanmak bataryanın şişmesine ve bunun sonucunda pil ömrünün azalmasına, batarya büyümesine ve hatta batarya patlamasına sebep olmaktadır. telefonu şarjda iken kullanmanın yanı sıra sahte şarj aletlerini kullanmakta bataryanın şişmesini sağlamaktadır. Bu sebeple batarya şişmesini önlemek için  orijinal şarj aletini kullanmaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Batarya şişmesinin diğer bir sebebi de araba veya bilgisayar çakmaklığı ile şarj edilmesidir. Bu sebeple batarya şişmesini engellemek için doğru ve orijinal şarj aletleri kullanılmalı, şarjda iken telefon kullanılmamalıdır.

En Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Bataryalar Mobicaps'de!

Telefonların en önemli parçası şüphesiz ki bataryalardır. Kaliteli batarya telefonun ömrünü uzatırken, kalitesiz ve sahte bataryalar telefonun ömrünü kısaltmaktadır. Bu sebeple telefonlar için kesinlikle kaliteli ve telefonun teknik özelliklerine uygun olan batarya tercih edilmelidir. Kaliteli, orijinal ve en uygun  fiyatlı bataryalara Mobicaps'den sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR