1

5D Ekran Koruyucu Ne demek?

Kavisli (Curved) Ekranlı Telefonlar İçin Koruma Sağlar mı?

Özellikle Samsung'un S7 Edge ve Note Edge modellerinden buyana üretmeye devam ettiği kavisli ekranlar Galaxy S9, Galaxy S10 ve Note 9, Note 10 Pro serisiyle halen üretilmeye devam etmektedir. Bunların yanı sıra iPhone 6 modelinden buyana üretilen tüm iPhone'lar 2,5D ekrana sahiptirler. 

Piyasada çok yaygın olan düz temperli ekran koruyucu camlar kavisli ekranlara uygulanamamaktadır. Curved ekranlı telefonlar için özel ekran koruma camları üretilmiştir. Samsung S serisi ve Galaxy Note serisi için 5D Cam ve 6D Cam olarak isimlendirilen ve sadece kenarları yapışan veya full yapışma özelliğine sahip ekran koruyucu camlar geliştirilmiştir. Bunlar cam veya nano malzemelerden üretilmiş özel ürünlerdir. Ayrıca UV ile yapışması sağlanan yeni modeller de geliştirilmiştir. 

Biz de bir internet satış sitesi olduğumuz halde, uygulama zorluklarından dolayı  özellikle kavisli ekran koruyucu camların internetten satın alınmasını tavsiye etmemekteyiz.

iPhone grubu gibi 2.5D Ekran kullanan telefonlarda ise kavis sadece ekran camı kenarındaki 2mm'lik kısmı etkiler. Düz ekran koruma camları kullanıldığında kenarlarda bir miktar boşluk kalır. Bunu engellemek için de 2.5D tam kaplayan ekran koruyucular üretilmiştir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR